Kilka pomysłów na ulepszenie naszego programu
Mam kilka pomysłów na ulepszenie programu. Czyli to, czego mi brakuje. Może zostaną wysłuchane, może nie. 1. Elementy linia-linia - aby nie powodowały zniknięcie słupa jeżeli się na nim zakończą, Żeby też nie przerabiały takiego słupa w żebro 2. Elementy
🔺 WEBINAR 26.03.2026 Analiza etapów budowy konstrukcji w AxisVM
Jak etapy budowy wpływają na analizę i bezpieczeństwo konstrukcji? Dołącz do webinaru i zobacz, jak uwzględnienie etapów budowy wpływa na bezpieczeństwo oraz ekonomię projektowania konstrukcji. Na praktycznym przykładzie pokażemy, jak moduł AXISVM Construction
Zbieramy uwagi do polskiego tłumaczenia. Napisz co brzmi niejasno.
🔎 Na bieżąco staramy się wychwytywać miejsca w AxisVM wymagające korekty tłumaczenia, aby później usiąść i nanieść poprawki do aktualnej wersji. Powody bywają różne: czasami tekst tłumaczenia okazuje się zbyt długi i zostaje ucięty, czasami komunikat
Wydanie 2 dla Axisvm X8
Dzień dobry Proszę o informacje: Czy producent podał już informacje o wydaniu R2 dla Axisvm X8. Minęło już prawie 10 miesięcy od poprzedniego wydania. Bezpośrednia konkurencja nie śpi, poszerza ofertę o kolejne moduły (np. AD - moduł palowy, elementy
Eurokody drugiej generacji
Witam, chcemy poruszyć temat aktualizacji Eurokodów i pytań, które za sobą pociąga. Wraz z publikacją nowej normy do żelbetu PN-EN 1992-1-1:2024-05 w wersji angielskiej na stronie PKN pojawiło się wiele wątpliwości i próśb o wyjaśnienie całej sytuacji.
normy amerykańskie
Dzień dobry, Zgłaszam prośbę o rozszerzenie zestawu norm o normy USA. Normy te są używane nie tylko w USA, ale również w krajach arabskich, w południowej części Afryki oraz w Ameryce Południowej. Mamy sporo projektów w tych krajach i mimo, że wcześniej
Artykuły, w których autorzy korzystali z AxisVM
AxisVM jako program obliczeniowy zadomowił się u nas na tyle dobrze, że spotkać można już wiele artykułów naukowych, w których wykorzystano go jako źródło obliczeń numerycznych. Na artykuły takie napotykamy się czasami przypadkowo w sieci lub przeglądając
nieliniowe podpory w statyce liniowej - czy to jest możliwe do wprowadzenia?
Wiem, że podpory nieliniowe zachowują się liniowo w statyce liniowej - to logiczne. Ale ostatnio sprawdzam obliczenia zrobione w Infocad i w tym programie jest możliwość obliczenia statyki liniowej z podporami liniowymi działającymi tylko w jednym kierunku.
automatyczne przecięcie F2
Czy wyłączacie automatyczne przecinanie? "Szefostwo" odradza wyłączanie tej ikonki ale sam jak stosuję to nie zauważyłem niepożądanego działania. Jakie są wasze opinie?
Quick fix - Dokumentacja
Czy jest gdzieś dokumentacja, która pozwala sprawdzić, jakie zmiany wprowadza dany qf?
WYMIAROWANIE BELEK ŻELBETOWYCH
Od około roku, w module do wymiarowania żelbetu, podczas wymiarowania belek żelbetowych pojawia się następujący komunikat. Problem pozostaje nierozwiązany i trwa już kilka miesięcy. Przy wymiarowaniu belek żelbetowych pojawia się komunikat o niewystarczającym
Stopa fundamentowa -kominek
1. Czy planowane jest przez producenta rozszerzenie zakresu wymiarowania stopy fundamentowej poprzez obliczenie zbrojenie kominka? 2 Czy program wymiaruje zbrojenie górne fundamentu? Jeżeli tak to czy uproszczony podgląd [widok bryły stopy z naprężeniami
Niedziałający przycisk exportowania raportu do rtf
Na komputerze każdy nowy plik po stworzeniu raportu nie nadaje się do exportu ikona podświetlona jest na szaro a skrót klawiszowy nie działa
AxisVM X8
17 marca pojawia się aktualizacja do X8 (info ze strony węgierskiej). Jakie plany na wydanie aktualizacji w wersji polskiej? Jakie nowości? Czy polska strona poda jakieś szczegóły?
Przeglądarka tabel - stopień wykorzystania elementów konstrukcyjnych - 0
Witam, co robię źle? W przeglądarce tabel Wyniki>Wymiarowanie Stal>Stopień wykorzystania>Decydująca w tabeli wyświetlają mi się wszędzie zera, żadnych wyników.
Edytowanie raportu
Czy ktoś z kolegów rozwiązał problem edytowania zawartości raportu (plik rtf)? Pytanie do Gammacad. Dlaczego twórcy programu nie zrobią normalnego pliku do edycji? Najgorszą, przynajmniej dla mnie, jest stworzenie raportu do wydruku papierowego w krótkiej
Długosci wyboczeniowe słupów żelbetowych
Witam! przeczytałem artykuł dotyczący długości wyboczeniowych słupów: https://axisvm.help.gammacad.pl/portal/pl/kb/articles/efektywna-d%C5%82ugo%C5%9B%C4%87-s%C5%82upa-%C5%BCelbetowego Dość dobrze zostało w nim wytłumaczone przyjęcie długości wyboczeniowej
Obciążenie wiatrem konstrukcji prętowych
Proszę o informację czy w axisvm istnieje możliwość wygenerowania obciążeń wiatrem prętów wolnostojącej kratownicy przestrzennej. Konstrukcja nie będzie obudowana ścianami dlatego nie ma zastosowania dla paneli obciążeniowych.
Axis wymiarowanie płyt żelbetowych
Witam, W module RC1 do wymiarowania żelbetowych płyt jest opcja "uwzględnij wytrzymałość betonu na rozciąganie" przy wyznaczaniu zarysowania. Zauważyłam, że szczególnie dla zbrojenia w płytach fund. liczonych na podłożu winkera wyłączenie ww. opcji powoduje
Skręcanie/ścinanie w żelbecie
Eurokod 2 pozwala na pomijanie skręcania (mimo występowania siły Tx) w niektórych przypadkach. Axisvm nam na to nie pozwala i mamy w takich sytuacjach znacząco przewymiarowane strzemiona w porównaniu do wyników z innych programów. Dla porównania: belka
renderig połączeń stalowych
Program AxisVM źle renderuje połączenia stalowe: Wyjście z programu i ponowne wczytanie zadania też nie pomaga: Jedyne wyjście jak znalazłem aby program prawidłowo pokazał węzeł to wejście w zarządzanie połączeniami stalowymi, skasowanie połączenia (lewa
Połączenia stalowe - błąd w module blacha węzłowa
Chyba jest błąd w module blacha węzłowa (pojedynczy pręt) w połączeniach stalowych. Jakiej grubości blachy elementu głównego bym nie ustawił, to w obliczeniach i w wynikach docisku śruby do elementu głównego zawsze jest brane 10mm. I to niezależnie, czy
Mini-benchmark nr 2
Jako projektantki/projektanci używamy różnych materiałów konstrukcyjnych. Czy zastanawiałaś/zastanawiałeś się jaki mają stosunek wytrzymałości do nośności? W dobie dążenia do redukcji emisji CO2 tak postawione pytanie nabiera nowego znaczenia. Pytanie.
Pomoc w nauce programu.
Szukam kogoś kto odpłatnie, online pomoże mi w nauce programu. Jestem doświadczonym projektantem więc szukam kogoś kto zna optymalne sposoby pracy z programem. W pierwszej kolejności zagadnienia związane z budynkami kubaturowymi. Rozliczenie może być
MODUŁ WYMIAROWANIA FUNDAMENTÓW RC4 - WODA GRUNTOWA
Witam. Proszę o podpowiedź: gdzie w module do wymiarowania fundamentów bezpośrednich można zadać poziom wody gruntowej w tworzonym profilu geotechnicznym (warstw gruntowych)? Czy jest w ogóle taka opcja?
Przeniesienie ustawień między różnymi wersjami
Więc zbliża się wiekopomne wydarzenie i musiałem zainstalować wersję " Evaluation". Chciałbym mieć w tej wersji te same ustawienia, które mam w moim normalnym AxisVM X7. Które pliki skopiować, żeby mieć swoje skróty i ustawienia programu?
Benchmark - "szubienica"
Dziś zagramy w klasyczną grę, która nazywa się "SZUBIENICA". To świetna zabawa, która sprawdzi waszą znajomość tym razem nie słów a projektowania konstrukcji stalowych 😉. Oto jak gramy: Dana jest szubienica stalowa na którą składa się pełnościenny o
Benchmark - określ znanymi ci sposobami nośność belki
Mamy dla Was zadanie, które bazuje na pomyśle podsuniętym przez użytkownika AxisVM. Otóż, zamieszczamy dane wejściowe do wykonania analiz i obliczeń wytrzymałościowych, których celem jest określenie nośności elementu. Każdy może zamodelować i przeanalizować
Modele 3D
Takie zagadnienie: - otwór w ścianie o wymiarach 7x2,4m -> rama żelbetowa. Ramę obciąża strop żelbetowy i powyżej ściana szczytowa. Jak taki element modelujecie w 3d (cały model budynku)? (belka jako pręt, ściana z góry połączona przegubowo na krawędzi,
Webinar - Nowości AxisVM X7 R3
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w webinarze poświęconemu nowościom, które ukazały się wraz z premierą AxisVM X7 R3. Termin: 18 czerwca Godzina: 13:00 Czas trwania: 1,5h Link do rejestracji: https://online.gammacad.pl/meeting/register?sessio
PODPORY - WYMUSZENIA
W jaki sposób zadać podporę punktową lub linową z wymuszeniem przemieszczeń np. 2cm ?
X7 - template do wydruków
Mam taki problem w X7, że Axis nie słucha się wskazanego template.rtf dla wydruków. Chodzi mi o podpis pod rysunkami, chciałem go wyjustować do prawej i dać jako czarny. Pomimo, że mam podłączony swój template to i tak używa standardowego. W X6 było
Webinar 29.06 – modelowanie podłoża uwarstwionego w module SOIL
Zapisz się na webinar, w którym omówimy możliwości i działanie modułu SOIL. Moduł ten pozwala modelować uwarstwione podłoże gruntowe i wykorzystać go na kilka sposobów. Więcej informacji, na webinarze :) Termin: 29 czerwca Godzina: 13:00 Czas trwania:
Wyznaczanie momentu krytycznego z zastosowaniem analizy wyboczeniowej
Dzień dobry. Podczas testowania tej możliwości (wyznaczenia Momentu krytycznego za pomocą analizy wyboczeniowej) natrafiłem na sytuację która mocno mnie zastanawia i nie wiem, czy to Ja coś źle liczę, czy może błąd jest gdzieś indziej. Mianowice dla prostej
Strop jednokierunkowy
Cześć, chciałbym otworzyć dyskusję o wpływie stropu jednokierunkowego na podpory. Może podzielicie się swoimi doświadczeniami na temat wielkości oddziaływań na fundament w takich stropach. Strop nr 1 - monolityczny dwukierunkowy Osobiście zazwyczaj wymuszałem
Zestawienie reakcji
Witam, czy jest możliwość stworzenia tabelki w której będę mógł zestawić średnie reakcje liniowe decydującej kombinacji (minimalne) w taki sposób aby zewnętrznym programem mógł wczytać: - geometrię linii podpory (na współrzędnej X,Y,Z) - wartość średniej
Nazewnictwo osi konstrukcyjnych
Witam Wszystkich!! Myślę, że fajnym drobnym udogodnieniem byłaby możliwość wprowadzania indywidualne nazewnictwa osi konstrukcyjnych tzn. np A', A.1, 1.1 itd. w kolejności wg rozstawu.
zbrojenie dolne nad słupem
Witam, Mam pytanie dotyczące wymiarowania zbrojenia dolnego nad słupem w układzie słupowo-belkowym. Program w mapach zbrojenia dolnego pokazuje zwiększone zbrojenie dolne nad słupem w kierunku belki. Same mapy momentów są ok. Z czego to może wynikać?
Moduł SOIL
Stałem się szczęśliwym nabywcą modułu SOIL, więc w wolnej chwili zacząłem robić testy (przydałby się jakiś filmik wprowadzający - wiadomo, człowiek jest leniwy). Coś mi nie pasowało w osiadaniach, więc zrobiłem taki model bardzo prymitywny - płyta o wymiarach
Połączenie słupa stalowego z słupem betonowym a wykorzystaniem SC1
Witam, Czy istnieje sposób by wymusić obliczenia połączenia "podstawy słupa SC1" bez zadanej podpory? Przykład: Mamy do policzenia słup o wysokości 7 [m] składający się z 4 [m] słupa stalowego, a pod nim 3 [m] słupa żelbetowego. Czy jest możliwość obliczenia
Next Page