Wyniki stropów i przebicie

Wyniki stropów i przebicie

Witam, Axis ma bardzo fajny moduł do obliczeń przebić słupów i ścian.
Szkoda, że nie można choćby włączyć weryfikacji dla narożnika ścian dla ścian w postaci elementów łączących typu linia-linia, które to te ściany reprezentują ale nie o tym piszę.
Moduł wykorzystuję do sprawdzenia czy potrzebne jest w ogóle zbrojenie na przebicie oraz do wyznaczenia VEd, które to wykorzystuję do dobrania zbrojeń systemowych, np. Halfen.
Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak wyznaczyć zbrojenie na przebicie za pomocą belek i strzemion przy pomocy programu - jak ktoś wie, chętnie nawet zapłacę za tutorial / przykład obliczeniowy. (dla chętnych proszę o kontakt biuro@konstruktor.jgora.pl )

Wracając do siły tnącej VEd - proszę o wyjaśnienie w jaki sposób jest wyznaczana do obliczeń przebicia.
Przypuszczam, że dla słupa jest to różnica z siły osiowej słupa powyżej i poniżej stropu. Jak jest dla ściany? Z jakiej długości jest brana siła tnąca?
Czy można gdzieś w statyce stropu podejrzeć lub przeliczyć interesującą wartość VEd? Tak, aby nie trzeba było odpalać modułu do wyznaczenia przebicia? Samo odpalenie modułu nie jest problemowe, ale program ma dużo ograniczeń i tak jeżeli jest gdzieś żebro, element łączący - moduł się nie odpali.