Premiera AxisVM X7

Premiera AxisVM X7

Ogłaszamy wszem i wobec, że nowa wersja AxisVM X7 jest już dostępna w polskim kanale dystrybucji.

Kilka rzeczy wartych wypunktowania w X7:
 • nowy moduł RC8-S do obliczeń tarcz, płyt i powłok żelbetowych na warunki pożarowe metodą izotermy 500oC
 • analiza wyboczeniowa, którą teraz można przeprowadzić dla wydzielonego fragmentu użytkownika
 • wymiarowanie fundamentów bezpośrednich na określone przez użytkownika naprężenia dopuszczalne (to jedno z usprawnień na specjalne życzenie użytkowników z Polski)
 • usprawniony moduł przebicia, który uwzględnia teraz również sytuację przebicie przez słupy z dochodzącymi żebrami jak i słupy na zakończeniach ścian
 • moduł SOIL do odwzorowania za pomocą bryłowych elementów skończonych gruntu uwarstwionego poniżej konstrukcji pojawi się niedługo (X7 R2 - czerwiec 2023)

Informacje, które mogą zainteresować obecnych użytkowników AxisVM
 1. Do listy aktualnych kluczy protekcji dodajemy nowy, który spodoba się osobom często współużytkującym na odległość program. Wersja X7 wprowadza nowe zabezpieczenie licencji, a mianowicie protekcję online. Licencja tak zabezpieczona działa automatycznie jako licencja serwerowa, którą niektórzy z Was już znają i używają na co dzień (oznaczenie NET) w połączeniu z kluczem USB lub programowym. Licencja online nie wymaga po Waszej stronie dodatkowej infrastruktury (serwer, komunikacja przez VPN)  jak było to do tej pory, ponieważ po wyłączeniu programu jest ona automatycznie zwracana na serwer producenta.
  Dla tych co wolą fizyczne zabezpieczenia mamy też dobrą wiadomość. Klucze USB są nadal dostępne, również dla nowych licencji.
  Zobacz porównanie dostępnych zabezpieczeń licencji AxisVM.
 2. Bardziej zautomatyzowany został  proces proces uzyskiwania licencji próbnych i studenckich. Instalator nadal możecie pobrać z naszej strony, ale żeby uruchomić taką wersję konieczne jest posiadanie konta na my.axisvm.eu. Popularność licencji edukacyjnych jest tak duża, że chyba niedługo wszyscy studenci w Polsce będą znać AxisVM ;)
 3. Trwa właśnie proces rozsyłania nowych plików licencji do użytkowników licencji wieczystych z aktualizacją w Trybie Aktywnym oraz użytkowników licencji czasowych. Jeżeli jeszcze nie otrzymałeś pliku, prosimy o 1-2 dni cierpliwości (do 10 maja wszyscy otrzymają swoje pliki). 
Już teraz możesz przetestować nową wersję, która pobrać można z naszej stronyLicznik wykorzystanych wersji próbnych zeruje się wraz z nową wersją!