Połączenie słupa stalowego z słupem betonowym a wykorzystaniem SC1

Połączenie słupa stalowego z słupem betonowym a wykorzystaniem SC1

Witam,

Czy istnieje sposób by wymusić obliczenia połączenia "podstawy słupa SC1" bez zadanej podpory?

Przykład: Mamy do policzenia słup o wysokości 7 [m] składający się z 4 [m] słupa stalowego, a pod nim 3 [m] słupa żelbetowego.

Czy jest możliwość obliczenia takiego połączenia w module sc1. (Moduł sc1 wymaga by była podpora na zakończeniu pręta stalowego)

Z moich prób wynika:

1. zadanie podpory o bardzo małej sztywności nie pomaga - sc1 oblicza tylko na podstawie reakcji (czyli brak sił)

2. wykorzystanie samodzielnego połączenia było by dobrą opcją, ale nie ma możliwości wkleić sił do tabeli w SC1 (ręczne przepisywanie żmudne i pracochłonne). Jest sens tego ograniczenia?

3. Można podzielić obliczenia na dwa etapy ale wtedy:
a) pomijamy siły działające od słupa betonowego na słup stalowy
lub
b) bawimy się w odwzorowanie tych sił.

Oczywiście można to policzyć ręcznie czy wpisać kilka decydujących kombinacji (pkt 2), ale moduł ma zaletę, że sprawdzi setki czy tysiące kombinacji i przynamniej podpowie czy liczymy dobry zestaw sił. (mam na myśli, że decydująca kombinacja będzie poza 12x reakcjami ekstremalnymi)

Jeżeli nie można zmusić do obliczenia, to można w aktualizacji zrobić:
a) siła zamiast z podpory może być z węzła. (jest różnica poza kierunkiem sił?)
b) odblokować tabelkę do wpisywania sił w sc1 :)  choć nie jest to super rozwiązanie z uwagi na strukturę tabeli w axisie  ( poruszałem ten temat w https://axisvm.help.gammacad.pl/portal/pl/community/topic/kilka-pomys%c5%82%c3%b3w-na-ulepszenie-naszego-programu , Pan Paweł wspomniał coś o plugnie LUB. Jest jakiś opis tego pluginu po PL lub ANG?)