Kilka pomysłów na ulepszenie naszego programu

Kilka pomysłów na ulepszenie naszego programu

Mam kilka pomysłów na ulepszenie programu. Czyli to, czego mi brakuje. Może zostaną wysłuchane, może nie.
1. Elementy linia-linia - aby nie powodowały zniknięcie słupa jeżeli się na nim zakończą, Żeby też nie przerabiały takiego słupa w żebro
2. Elementy linia-linia i węzeł węzeł - wprowadzić możliwość ukierunkowania działania sił. Czyli tylko ściskanie lub tylko rozciąganie, działające w liniowej analizie :). W konkurencyjnych programach jest to możliwe, co jest dużym atutem.
3. Jakiś guzik do wyczyszczenia nieużywanych przekrojów z tabeli. Często importuję model z IFC, dodaje on dziesiątki przekrojów, które zaśmiecają plik.
4. Genialny byłby element zastępujący ścianę, który:
- nie byłby powłoką, żeby nie trzeba było go siatkować,
- posiadałby ciężar własny,
- miałby swoją grubość, a więc dostosowywałby siatkę elementu powierzchniowego powyżej i poniżej - jak słupy oraz jednocześnie odcinałby wartości sił wewnętrznych
- nie kolidowałby ze słupami - czyli można byłoby go zakończyć na słupie, nie zamieniając przy tym słupa w żebro.
- posiadałby parametry jak element typu linia-linia wraz z kalkulatorem jak w przypadku podpór
- można byłoby go włączyć i wyłączyć w widoku modelu
- siatka nie dzieliłaby go
5. Siatka elementów powierzchniowych dzieli elementy typu linia-linia na miliony kawałków. Jest to potrzebne programowi, jednak wątpię, żeby którykolwiek z użytkowników chciał zmieniać jego parametry w zależności od siatki ES. Może by tak ukryć ten podział dla użytkownika? Model byłby też czytelniejszy.
6. Ciekawa byłaby opcja gdzie moglibyśmy zamodelować element typu płyta (podpartą, obciążoną), niżej kolejną płytę odzwierciedlająca niższą kondygnację i jakiś element typu linia-linia, który łączyłby podporę liniową z płytą poniżej zamieniając reakcje na obciążenia. Oczywiście można by było ustawić opcję uśredniania reakcji podpory liniowej.
7. Ponowny import IFC (jego aktualizacja) podmienia na siłę również elementy w modelu. Nie da się zaktualizować podkładu IFC w tym samym pliku, bo psuje nam model.

Pozdrawiam